Przedszkole Miejskie nr 112 w Łodzi

Dzień Bezpiecznego Internetu

Na zajęciach z okazji „Dnia Bezpiecznego Internetu” starszaki z Przedszkola Miejskiego Nr 112 w Łodzi zostały wprowadzone w tematykę związaną z komputerem i Internetem. Wysłuchały bajki „ Mój przyjaciel Necio”, dzięki której poznały chłopca, któremu samemu udało się zbudować robota- Necia. Uczestniczyły także w zabawie „Tworzymy sieć”. Dzieci tak podawały sobie kłębek sznurka, że powstała sieć łącząca całą grupę. Po tej zabawie dzieci nie miały problemu z odpowiedzią na pytanie – Co to jest Internet? Wszyscy chórem odpowiedzieli, że to z pewnością taka sama sieć, jaka powstała u nas w sali, tylko że łącząca wszystkich ludzi, wszystkie komputery na całym świecie. Kiedy już wszyscy wiedzieli co to jest Internet przyszła pora na poznanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. W tym celu dzieci wysłuchały, a następnie spróbowały zaśpiewać refren piosenki „ Fajnie w Internecie”. Teraz już nikt nie miał kłopotu wymienić podczas zabawy burzy mózgów : Co to jest –„Bezpieczny Internet”. Dzieci podawały przeróżne pomysły i każdy z nich okazywał się jak najbardziej trafiony. Na zakończenie zajęć dzieci miały możliwość wykonania swoich „Bezpiecznych komputerów”. Z przygotowanych materiałów plastycznych dzieci przyklejały, dekorowały, malowały, ozdabiały swoje komputery. Ze wszystkich prac dzieci powstała wspaniała galeria, którą wszyscy mogą podziwiać w naszym przedszkolu. Teraz już każdy uczestnik zajęć może dumnie chodzić z naklejką „Biorę udział w Dniu Bezpiecznego Internetu” .