Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Warsztaty pisania bajek

W dniu 2 czerwca w Grupie Motylków odbyły się warsztaty pisania bajek "To moja bajka", które poprowadziła Pani Gabriela Olszewska z Biblioteki Ferment. Głównym celem warsztatów było wspólne napisanie bajki przez dzieci i rodziców.

Na początku p. Gabrysia poprosiła rodziców o "snucie opowieści" dotyczących ich dzieci. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na kilka zespołów. Każda drużyna miała za zadanie napisać i zilustrować bajkę. By ułatwić zadanie dzieci wylosowały tytuły bajek oraz rzucając Kostkami Opowieści wybrały po trzy elementy, które musiały znaleźć się w wymyślonych wspólnie bajkach.

Tworzenie bajek to dopiero była zabawa! Każdy pomysł był dobry, każda myśl rodziła następną. Było naprawdę gorąco!

I tak powstały trzy bajki: "Zaginiony klejnot", "Tajemne zaklęcie" i "Pierścień Mocy" z przepięknymi ilustracjami wykonanymi przez dzieci.

Pani Gabrysia przygotowała również dla rodziców krótką pogadankę o bajkoterapii oraz polecane bajki terapeutyczne dla przedszkolaków.  

Bardzo dziękujemy Pani Gabrysi za przygotowanie i poprowadzenie warsztatów, a rodzicom za ich aktywny w nich udział. 

Okazuje się, że pisanie bajek wcale nie jest takie trudne...