Zagadnienia CZERWIEC

Krąg tematyczny: Wybrać zawód – trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne:

• Zapoznanie dzieci ze specyfiką wybranych zawodów z najbliższego otoczenia.
  • Wdrażanie do przewidywania dobrych i złych skutków sytuacji życiowych oraz uświadomienie konsekwencji wynikających z różnych zachowań.
  • Rozwijanie chęci służenia innym i niesienia pomocy.
  • Doskonalenie sprawności manualnej i umiejętności bezpiecznego posługiwania się nożyczkami.
  • Rozwijanie wrażliwości słuchowej.
  • Rozwijanie intuicji geometrycznej.
  • Kształtowanie zdolności przeprowadzania analizy i syntezy słuchowej.

Krąg tematyczny: Z końca świata czy zza ściany, to przyjaciel nasz kochany

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne:

• Kształtowanie świadomej przynależności do narodu i kraju.
  • Przygotowanie do zgodnego współżycia w Europie i świecie, kształtowanie tolerancji wobec ludzi innych ras i kultur.
  • Rozwijanie orientacji przestrzennej, posługiwanie się nazwami kierunków.
  • Odczytywanie symboli na mapie.

Krąg tematyczny: Coś się skrada, coś szeleści, dżungla sto tajemnic mieści

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne:

• Umożliwienie dzieciom zdobywania wiadomości na temat zwierząt żyjących w dżungli.
  • Rozwijanie zdolności liczenia, dodawania i odejmowania oraz grupowania elementów (określanie liczby elementów w zbiorze, rozumienie pojęcia „równoliczny”).
  • Ćwiczenie spostrzegawczości, pamięci i wrażliwości słuchowej.
  • Kształcenie zdolności negocjowania podczas wspólnego tworzenia gier ściganek.

Krąg tematyczny: Góry, morze, wieś, jezioro, gdzie rodzice nas zabiorą?

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne:

• Zapoznanie dzieci z krajobrazami charakterystycznymi dla różnych regionów Polski.
  • Doskonalenie umiejętności wyrażania myśli w formie zdań (poprawnych składniowo, logicznie i gramatycznie).
  • Uświadomienie konieczności objęcia ochroną niektórych gatunków roślin i zwierząt.
  • Budzenie zainteresowań czytelniczych, zachęcanie do podejmowania prób samodzielnego czytania.
  • Wdrażanie dzieci do wyodrębniania głosek w prostych słowach.
  • Rozwijanie umiejętności wyrażania emocji w sposób akceptowany społecznie.