Zasady funkcjonowania Przedszkola Miejskiego nr 112 w roku szkolnym 2021/2022 w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego

1. Przedszkole pracuje w godzinach 6.00- 17.00.
  2. Dzieci są przyprowadzane i odbierane tylko przez osoby zdrowe.
  3. Do przedszkola może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.
  4. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do pierwszego pomieszczenia oraz holu i szatni zachowując zasadę:
  • 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
  • Opiekunowie zobowiązani są stosować środki ochronne w postaci osłony ust i nosa, rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcji rąk.
  • Rodzice dzieci 4, 5 i 6 letnich osobiście powierzają w holu dziecko pracownikowi dyżurującemu w szatni. Pracownik w razie potrzeby pomoże rozebrać i ubrać się dziecku.
  • Dziecko wchodzi na teren innych pomieszczeń przedszkola samo. Rodzice/opiekunowie prawni nie wchodzą do innych pomieszczeń przedszkolnych.
  • W momencie zauważenia niepokojących objawów u dziecka może być dokonywany pomiar temperatury termometrem bezdotykowym. Rodzice/ opiekunowie prawni, przyprowadzając dziecko do przedszkola, wyrażają zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka.
  • Jeżeli w czasie pobytu dziecka w przedszkolu, zaobserwuje się u niego podwyższoną temperaturę lub jakiekolwiek inne objawy chorobowe, nauczyciel powiadamia dyrektora. Dziecko zostaje skierowane do izolatorium, a rodzice o sytuacji powiadamiani są telefonicznie. Po zawiadomieniu telefonicznym rodzice/ opiekunowie prawni mają obowiązek odebrać dziecko niezwłocznie.
  • Rodzice/opiekunowie prawni, przyprowadzający dziecko do przedszkola, zobowiązani są do podania swoich aktualnych numerów kontaktowych, pracownicy przedszkola – w sytuacjach nagłych – w pierwszej kolejności kontaktują się z rodzicem/opiekunem prawnym drogą telefoniczną. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do każdorazowego odbierania połączeń telefonicznych przychodzących z przedszkola.
  • W przypadku zmiany numeru telefonu rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do natychmiastowego powiadomienia przedszkola o zmianie danych kontaktowych.

W związku z reżimem sanitarnym dzieci będą przyjmowane do przedszkola od 6:00 do 8:30, odbierane od godziny 14:00 do 17:00.

Osoby przyprowadzające i odbierające dzieci 3 letnie w miarę możliwości jak najbardziej minimalizują czas przebywania w szatni.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników przedszkola prosimy w miarę możliwości o przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach pracy oddziału, do którego dziecko uczęszcza.

• Grupa 1       8:00 - 15:30;
  • Grupa 2       7:00 - 17:00
  • Grupa 3       6:00 - 16:00;
  • Grupa 4       7:30 - 16:30;
  • Grupa 5       8:00 - 16:00;

Dziecko nie może przynosić ze sobą do przedszkola lub wynosić z placówki żadnych niepotrzebnych przedmiotów. Wprowadza się zakaz przynoszenia własnego jedzenia i picia przez dzieci do przedszkola. Jakiekolwiek produkty spożywcze pozostawione na terenie placówki zostaną niezwłocznie usunięte przez pracowników przedszkola.

Ogród przedszkolny jest zamknięty dla rodziców i osób z zewnątrz. W związku z obowiązkiem pracy w reżimie sanitarnym we wszystkich grupach wiekowych nie będzie możliwości mycia zębów. Rzeczy osobiste dzieci należy podpisać i umieścić w worku.

Dziękujemy !