Przedszkole Miejskie nr 112 w Łodzi

Książka dla Przedszkolaka

W ramach projektu czytelniczego "Książka (dla) Przedszkolaka” starszaki uczestniczyły na zajęciach pt. „Książka, książeczka”. Dzieci na początku zajęć zaprezentowały swoje książki przyniesione z domu, starały się przeczytać tytuł, powiedzieć, dlaczego właśnie taką książkę przyniosły na zajęcia, czy im się podoba i dlaczego. Następnie próbowały odpowiedzieć na pytania: Co wiemy o książkach? Czym różnią się od siebie książeczki? Gdzie możemy kupić książkę? Gdzie możemy wypożyczyć książkę? Jakie są rodzaje książek? Jak zbudowana jest każda książka? W jaki sposób dbamy o nasze książki, żeby ich nie zniszczyć? Następnie dzieci układały puzzle- w grupach składały podzielony na części obrazek (obrazek książeczki o różnej wielkości i kształcie) w całość. Po złożeniu puzzli dzieci układały z rozsypanki literowej wyraz KSIĄŻKA. Na koniec uczestniczyły w zabawie burza mózgów „Jakie są zasady korzystania z książek”. Nauczyciel zapisywał pomysły dzieci na kartonie wokół narysowanej książki. Następnie razem z dziećmi umieścił plakat w stworzonym kąciku zainteresowań dla dzieci „Kącik z książkami” .