Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wydarzenia

dzieci siedzą na dywanie i poznają kulturę Włoch

9 lutego Zajączki wybrały się w podróż do Włoch. W wycieczce towarzyszyła nam mama Martynki, która była naszą przewodniczką. Poznaliśmy włoskie smaki, rozpoznawaliśmy włoskie przysmaki po zapachu i przyrządziliśmy pizzę w kubeczku. Wiemy też, jak się przywitać, pożegnać i przedstawić się w języku włoskim.

chłopiec z maską z naleśnika

Z okazji Dnia Naleśnika poznaliśmy bliżej zawód kucharza i przepis na najlepsze naleśniki. Wiemy, że naleśniki mogą być słodkie i wytrawne, można je rolować, składać, zawijać, mogą być podawane na śniadanie, obiad, podwieczorek czy kolację. Dzieci zaskakiwały pomysłami na farsz, a na koniec wzięły udział w degustacji.

Dzień Klocków Lego

Tego dnia oglądaliśmy film opowiadający historię twórcy klocków Lego. Wiemy już, że nazwa firmy została nadana w 1934 roku oraz, że słowo "lego" po łacinie oznacza "składam", Budowaliśmy w zespołach różnorodne konstrukcje i zaprojektowaliśmy własne ludziki Lego na pamiątkę.

Mikołajki

17.12.2023
grupa dzieci pozuje z Mikołajem i Śnieżynką

Mikołajki

17.12.2023

6 grudnia odwiedzili nasze przedszkole niezwykli goście. Mikołaj i jego Śnieżynka wysłuchali świątecznych piosenek w wykonaniu dzieci, po czym wręczyli każdemu prezent. Dziękujemy Mikołaju !!!

Andrzejki

17.12.2023
chłopiec przygląda się magicznemu eliksirowi

Andrzejki

17.12.2023

Andrzejki to czas dobrej zabawy i ciekawych wróżb. Dowiedzieliśmy się jaką tradycję ma ten dzień i jak obchodzono go dawno temu. Wykonaliśmy zadania z tajemniczych kopert, a później sami stworzyliśmy magiczne eliksiry. W andrzejkowym quizie Zajączki były bezbłędne!

dzieci z flagami przed dekoracją z okazji Dnia Niepodległości

Temat poważny, ale niezmiernie zainteresował nasze Zajączki. Zapytajcie, a dowiecie się ile było rozbiorów Polski? Kto to jest zaborca? Które państwa były zaborcami i jaką teraz noszą nazwę Prusy? Kto to jest patriota? Przez ile lat Polski nie było na mapie Europy? Dlaczego świętujemy akurat 11 listopada? Brawo Zające!

grupa przed wejściem do Dobronianki

Całodniowa wycieczka do dyniowej krainy była fantastyczną przygodą. Wzięliśmy udział w warsztatach technicznych, poznawaliśmy i karmiliśmy zwierzęta, podziwialiśmy piękne wystawy dyń, a na koniec zjedliśmy kiełbaski z prawdziwego ogniska. To miejsce na długo zostanie nam w pamięci.

dziewczynka rozwiązuje zadanie na dywanie

Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do zabaw w skojarzenia, zagadek muzycznych, quizów, a także do swobodnych wypowiedzi. Zajączki zachwyciły wiedzą, strojami i znajomością bohaterów oraz ich atrybutów. Rozmawialiśmy też o morałach jakie płyną z kultowych opowieści.

Dzień Dyni

12.11.2023
dzieci w sali pozują do zdjęcia z różnymi odmianami dyń

Dzień Dyni

12.11.2023

Za nami obchody Dnia Dyni. Zajączki uczestniczyły w zajęciach podczas, których poznały bardzo zdrowe warzywo jakim jest dynia. Kolorem przewodnim był oczywiście pomarańczowy. Dynia królowała nie tylko w sali, ale również na zajęciach. Były zabawy badawcze, muzyczne, matematyczne, quizy, filmy, a wszystko z dynią w tle.

dzieci w ogródku warzywnym pod liśćmi rabarbaru

Potwierdza się teoria, że warzywa z własnego ogródka, zebrane samodzielnie smakują najlepiej. Zajączki zebrały papryki i rabarbar, zapoznały się z ich budową i zapachem, a następnie ochoczo kosztowały i porównywały smaki. Było zdrowo i pysznie :)

Alpakoterapia

30.10.2023
dzieci głaszczą białą alpakę

Alpakoterapia

30.10.2023

W praktyce alpakoterapia sprowadza się przede wszystkim do spędzania czasu w towarzystwie alpak na świeżym powietrzu i otwartej przestrzeni. W trakcie zajęć można karmić alpaki, głaskać je i przytulać, spacerować z nimi albo po prostu przebywać w ich otoczeniu.

dzieci pozują na pufach tworzących pociąg

Zdradzamy, jak wyglądały nasze sesje od zaplecza. Nie da się ukryć, że te wyjazdy to fantastyczna zabawa. Pozdrawiamy Wujka Grzesia, który dbał o nasz komfort i uśmiech, oraz Wujków Kierowców, którzy zapewniali bezpieczny transport. Dziękujemy za całą masę prezentów, gier, zabawek i pomocy dydaktycznych.

dzieci z nauczycielkami pozują do zdjęcia

Dzień Uśmiechu jak zwykle uczciliśmy radośnie. Poznaliśmy historię Smiley czyli Smiling Face (żółtej, uśmiechniętej buźki). Przez cały dzień na hasło SMILE dzieci darowały nam uśmiech. Wiemy już, że uśmiechać się można szczerze, szeroko, półgębkiem, nieśmiało, itd. Próbowaliśmy nawet uśmiechać się oczami- zobaczcie :)

Kasztanobranie

30.10.2023
dzieci w ogrodzie pozują ze skrzynkami kasztanów

Kasztanobranie

30.10.2023

Zbiórka kasztanów przeszła nasze oczekiwania! Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie w akcję. Zajączki również dołożyły swoją cegiełkę... a raczej skrzynkę i to nie jedną :)

dzieci siedzą w kole i prezentują wykonane maski

Bardzo lubimy warsztaty w Bibliotece Ferment. Tym razem wysłuchaliśmy historii opisanej w książce "Jezioro łabędzie" i wykonaliśmy własne maski. Do zobaczenia za miesiąc!

Dzień Jabłka

30.09.2023
dzieci bawią się sylwetą jabłka i gąsienicy

Dzień Jabłka

30.09.2023

28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. To jedne z najpopularniejszych i najzdrowszych owoców. Surowe, suszone, musy, soki, ciastka... Dlaczego warto spożywać więcej jabłek? My już to wiemy!

Myszka Molly

30.09.2023
Myszka Molly

Myszka Molly

30.09.2023

Dziękujemy naszym gościom za wspólne czytanie o przygodach Myszki Molly i podarunki dla grupy.