Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wydarzenia

dzieci oglądają na ekranie komputera rzeczywisty obraz Słońca na żywo

Dzięki uprzejmości twórców kanału AstroLife, nasze przedszkolaki miały szanse na żywo obserwować powierzchnię Słońca i wysłuchać bardzo ciekawej prezentacji Mateusza - prawdziwego pasjonata i znawcy astronomii. Dziękujemy i zachęcamy do odwiedzenia kanału na YouTube: http://www.youtube.com/@Mateusz_AstroLife

zdjęcie grupowe przy banerze Niebieskich Igrzysk

Dzieci z grupy Zajączków i Żuczków zostały zaproszone przez P.M. nr 151 do uczestniczenia w Niebieskich Igrzyskach. Są one formą obchodów Światowego Miesiąca Świadomości i Wiedzy na Temat Autyzmu. Mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

dzieci siedzą na dywanie i zapoznają się z replikami polskich banknotów i monet

Zajączki miały okazję uczestniczyć w programie edukacji finansowej przedszkolaków, przygotowanym i realizowanym przez pracowników banku Millennium. Jego celem jest wyjaśnienie najmłodszym poprzez zabawę podstawowych pojęć z zakresu finansów.

Cztery kolory czekolad w miseczkach

Od ziarna kakaowca do tabliczki czekolady... cały proces śledziliśmy podczas wirtualnej wycieczki po fabryce czekolady. Zajączki nie darowałyby, gdybyśmy nie zakończyli tych zajęć degustacją ;) Porównaliśmy smaki czekolady deserowej, mlecznej, białej i... różowej. Największe uznanie zdobyły czekolady gorzka i różowa.

chłopiec wrzuca pokrojoną marchewkę do wyciskarki

Dzień Marchewki obchodziliśmy jak na Zajączki przystało. Poznaliśmy ciekawostki i budowę tego smacznego warzywa korzeniowego, samodzielnie przygotowaliśmy marchewkowy sok, który z przyjemnością degustowaliśmy. Cały dzień towarzyszyła nam litera M jak marchewka oczywiście!

dzieci z Marzanną w ogrodzie

21 marca, jak co roku w ogrodzie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Piosenki, tańce i symboliczne topienie Marzanny gwarantują nadejście ciepłej pory roku.

chłopiec ogląda jajka pszczoły

Ciocia Sylwia odwiedziła nas, aby przypomnieć, że niebawem w naszym ogrodzie znów zagoszczą niezwykle pożyteczne i łagodne owady, jakimi są pszczoły murarki. Dziękujemy za cenną lekcję.

dzieci siedzą na dywanie i poznają kulturę Włoch

9 lutego Zajączki wybrały się w podróż do Włoch. W wycieczce towarzyszyła nam mama Martynki, która była naszą przewodniczką. Poznaliśmy włoskie smaki, rozpoznawaliśmy włoskie przysmaki po zapachu i przyrządziliśmy pizzę w kubeczku. Wiemy też, jak się przywitać, pożegnać i przedstawić się w języku włoskim.

chłopiec z maską z naleśnika

Z okazji Dnia Naleśnika poznaliśmy bliżej zawód kucharza i przepis na najlepsze naleśniki. Wiemy, że naleśniki mogą być słodkie i wytrawne, można je rolować, składać, zawijać, mogą być podawane na śniadanie, obiad, podwieczorek czy kolację. Dzieci zaskakiwały pomysłami na farsz, a na koniec wzięły udział w degustacji.

Dzień Klocków Lego

Tego dnia oglądaliśmy film opowiadający historię twórcy klocków Lego. Wiemy już, że nazwa firmy została nadana w 1934 roku oraz, że słowo "lego" po łacinie oznacza "składam", Budowaliśmy w zespołach różnorodne konstrukcje i zaprojektowaliśmy własne ludziki Lego na pamiątkę.

Mikołajki

17.12.2023
grupa dzieci pozuje z Mikołajem i Śnieżynką

Mikołajki

17.12.2023

6 grudnia odwiedzili nasze przedszkole niezwykli goście. Mikołaj i jego Śnieżynka wysłuchali świątecznych piosenek w wykonaniu dzieci, po czym wręczyli każdemu prezent. Dziękujemy Mikołaju !!!

Andrzejki

17.12.2023
chłopiec przygląda się magicznemu eliksirowi

Andrzejki

17.12.2023

Andrzejki to czas dobrej zabawy i ciekawych wróżb. Dowiedzieliśmy się jaką tradycję ma ten dzień i jak obchodzono go dawno temu. Wykonaliśmy zadania z tajemniczych kopert, a później sami stworzyliśmy magiczne eliksiry. W andrzejkowym quizie Zajączki były bezbłędne!

dzieci z flagami przed dekoracją z okazji Dnia Niepodległości

Temat poważny, ale niezmiernie zainteresował nasze Zajączki. Zapytajcie, a dowiecie się ile było rozbiorów Polski? Kto to jest zaborca? Które państwa były zaborcami i jaką teraz noszą nazwę Prusy? Kto to jest patriota? Przez ile lat Polski nie było na mapie Europy? Dlaczego świętujemy akurat 11 listopada? Brawo Zające!

grupa przed wejściem do Dobronianki

Całodniowa wycieczka do dyniowej krainy była fantastyczną przygodą. Wzięliśmy udział w warsztatach technicznych, poznawaliśmy i karmiliśmy zwierzęta, podziwialiśmy piękne wystawy dyń, a na koniec zjedliśmy kiełbaski z prawdziwego ogniska. To miejsce na długo zostanie nam w pamięci.