Wielkanoc u Zajączków

W okresie przedświątecznym poznaliśmy wielkanocne symbole i tradycje, a nasze Zajączki przygotowały pięknie dekorowane jaja dla najbliższych. Nie zabrakło też poszukiwania jajek ukrytych w ogrodzie. Za każde odnalezione jajko, dzieci otrzymały nagrody od Wielkanocnego Zająca.

Dzień Matematyki

Matematyka towarzyszy nam każdego dnia. Tym razem zabawom nie było końca. Liczyliśmy, dodawaliśmy, porównywaliśmy liczby, poznaliśmy znaki większości, mniejszości i równości. Każdy otrzymał zasłużony Dyplom Mistrza Matematyki :)

Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura zapoczątkował u Zajączków cykl aktywności. Byliśmy paleontologami, artystami, a nawet wyhodowaliśmy swojego Dinusia :) Dinuś ciągle rośnie, a my bacznie obserwujemy jego rozwój.

Urodziny

12.03.2022
Urodziny

12.03.2022

Jak zwykle, świętujemy po królewsku :) Sto lat życzą Zajączki!

Dzień Dentysty

Światowy Dzień Dentysty to doskonała okazja żeby odwiedzić naszą sąsiadkę- Panią Stomatolog. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie- już nam dentysta niestraszny :)

Mali badacze

Mali badacze

10.03.2022

Dzieci najskuteczniej uczą się przez działanie. Eksperymenty badawcze doskonalą kreatywność, wiedzę, wyobraźnię, koncentrację uwagi, spostrzegawczość i wytrwałość. Tym razem świetną zabawę zafundowała nam Ciocia Karolina (studentka Uniwersytetu Łódzkiego).

Alpakoterapia

Alpakoterapia

10.03.2022

Alpakoterapia to forma zooterapii, polegająca na bezpośrednim kontakcie ze spokojnie nastawioną do człowieka i ciekawską alpaką. Karmienie, przytulanie, głaskanie alpaki odpręża, wycisza i nastraja pozytywnie do życia. Zwierzęta są ciepłe i miękkie w dotyku, dzięki czemu obniża się poziom lęku i stresu.

Bal karnawałowy

W karnawale, w karnawale dookoła wielkie bale. Gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma! W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale. W karnawale każdy chce tańczyć, śpiewać, bawić się.

Warsztaty z Manufakturą Czekolady

To zdecydowanie nasze najsłodsze warsztaty. Czekolada w foremkach, czekolada do picia, liofilizowane owoce i orzechy... Poznaliśmy drogę od ziarna kakaowca do produkcji czekolady. Zostaliśmy "Młodszymi Czekoladnikami", a nasze wyroby miały szansę rozpieszczać podniebienie kochanych Babć i Dziadków.

Wesołych Świąt!

Pragniemy złożyć Rodzinom naszych Zajączków najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Zabawa to poważna sprawa

U dzieci nauka i rozwój są nierozerwalnie związane z zabawą . Dzieci bawiąc się, jednocześnie się uczą. Wykorzystanie zabawy w procesie nauczania jest więc niezbędne, by dzieci odniosły sukces w edukacji.

Świętujemy Niepodległość

Uroczystość ta zapadnie wszystkim głęboko w pamięć. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków. Tego dnia wszystkie dzieci razem z pracownikami P.M.112, dokładnie o godz. 11:11 odśpiewały "Mazurek Dąbrowskiego".

Moje Bambino

Moje Bambino

07.11.2021

Mały przeciek z ostatniej sesji do katalogów Moje Bambino :) Zobaczcie sami jacy z nas modele i jak świetnie się tam bawimy!Ta przygoda otwiera nas na świat i pozwala nabrać pewności siebie! A Ciocie taaaakie dumne!!!

Dzień Dyni

Dzień Dyni

07.11.2021

Na zagonie złota głowa smaczne ziarnka w sobie chowa. Okrągłe, pękate rumiane jak słońce, w środku chowa skarby, jak grosze w skarbonce.

Tydzień francuski

Bonjour! Co to był za tydzień! Poznaliśmy podstawowe zwroty, konstruowaliśmy "żelazną damę", słuchaliśmy francuskiej muzyki, projektowaliśmy modę... Ciocie w kuchni przygotowały pyszne menu, a dzięki uprzejmości Pani Justyny- specjalistki od j francuskiego, podsumowaliśmy tydzień iście po galijsku! Merci!