Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wydarzenia

dzieci na materacach w przedszkolnej sali szykują się do snu

Zgodnie z naszą przedszkolną tradycją, tegoroczni absolwenci z grupy Pszczółek i Zajączków spędzili noc w przedszkolu. Swoim zachowaniem udowodnili, że są gotowi na nowy etap edukacji. Dziękujemy Rodzicom za zaufanie i gratulujemy dzielnym Przedszkolakom!

dzieci na widowni pozują z bohaterami spektaklu

Wizyta w Teatrze Arlekin to zawsze wspaniałe przeżycie. Tym razem poznaliśmy zupełnie nową przygodę znanego misia, która pozwoliła nam zrozumieć, że nie warto spędzać cennego czasu przed telefonem. Dzięki Mamie Iwa poznaliśmy zaplecze teatralne i magazyn lalek. Dziękujemy za fantastyczną przygodę!

dzieci z nauczycielkami w pomieszczeniu z luster

17 maja wspólnie z grupą Żabek odwiedziliśmy Muzeum Światła, gdzie dzieci mogły zostać częścią interaktywnych atrakcji i bawić się mnóstwem efektów świetlnych.

zdjęcie grupowe przed napisem Przedszkolaki Mają Talent

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się trzecia edycja konkursu Przedszkolaki Mają Talent. Po raz kolejny nasze dzieci udowodniły, że są wyjątkowo uzdolnione! Jury doceniło odwagę i wspaniałe występy uczestników. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie małych artystów.

dzieci leżą w ciemnym namiocie Mobilnego Planetarium i poznają Układ Słoneczny

"W Układzie Słonecznym wirują planety. Wszystkie w innym tempie, okrążają Słońce. Różnią się kolorem, masą i rozmiarem.Lata lecą, one stale kręcą się wytrwale…" Słowa piosenki Nutkosfery towarzyszyły nam podczas całego kosmicznego tygodnia. Doskonałą atrakcją i podsumowaniem była wizyta Mobilnego Planetarium.

dzieci leżące na dywanie obserwują spacerujące kurczaczki

Dzięki uprzejmości pana Karola- taty Krzysia, poczuliśmy klimat nadchodzących Świąt Wielkanocnych. To wszystko za sprawą uroczych kurczaczków, które mogliśmy gościć w naszej sali. Dziękujemy!

pani stomatolog demonstruje na modelu szczęki jak prawidłowo myć zęby

Wycieczka do zaprzyjaźnionego gabinetu stomatologicznego miała na celu preorientację zawodową oraz oswojenie z samym gabinetem. Zobaczyliśmy jak utwardza się plomby i do czego służy ten dziwny ssak. Największe wrażenie jak zwykle zrobiła przejażdżka na fotelu. Dziękujemy i do zobaczenia :)

chomik w domku dla lalek zjada swoje przysmaki

Z wielką radością Zajączki ugościły mamę Natalki z włochatym przyjacielem. Niektórzy po raz pierwszy w życiu mogli wziąć na ręce chomika i bardzo im się podobało. Zgodnie stwierdzamy, że Karmelka jest słodziutka (w końcu imię zobowiązuje) :) Dziękujemy Mamo Aniu!

dzieci siedzą w kole na dywanie, a przy nich leży kot

Dzięki uprzejmości pracowników Fundacji Kocia Mama, mogliśmy się dowiedzieć z czym wiąże się opieka na kotem. Przez cały czas warsztatów towarzyszyła nam Kaśka- poczciwa 16letnia kocica. Dziękujemy Kasi i Grzegorzowi za wartościowe spotkanie oraz Państwu za zgromadzone dary. Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi Kociej Mamy!

krokusy

Wiosna przywitała nas wspaniałą pogodą. Zajączki nie omieszkały skorzystać z zabaw w przedszkolnym ogrodzie. Chłopcy grali w piłkę a dziewczęta przygotowały ucztę w kuchni błotnej. Nakarmiliśmy ptaki, wiewiórki a nawet zrobiliśmy domki z łupin po orzechach dla owadów, które coraz liczniej zamieszkują nasz ogród.

dzieci tworzą równoliczne zbiory ustawiając się w obręczach na dywanie

Międzynarodowy Dzień Matematyki obchodzony jest 14go marca. Nauka liczenia i opanowanie prostych pojęć matematycznych w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym może być dobrą zabawą. Na zdjęciach nauka porównywania liczebności zbiorów i wprowadzenie znaków większości, mniejszości i równości. Zachęcamy do ćwiczeń :)

zabawkowe skamieliny

Tydzień Dinozaurów był ekscytujący i pouczający- dinozaury towarzyszyły nam przy każdej codziennej aktywności. Zabawy matematyczne i językowe, przyrodnicze, techniczno- plastyczne, muzyczne i wiele, wiele innych... Już wiemy czym zajmują się archeolodzy i paleontolodzy oraz jak duże były dinozaury. ROAR !!!

Karnawał

06.03.2023
dziewczynka w przebraniu księżniczki na wirtualnym tle schodów w zamku

Karnawał

06.03.2023

Bal maskowy, bal maskowyJest naprawdę pomysłowy,Można przebrać się za jeża,Krasnoludka lub rycerza.Wszędzie sami przebierańcy,Zorro w czarnej masce tańczy,I Smerfetka razem z nim,Nie wiadomo, kto jest kim...

dzieci przy napisie "zające" skonstruowanym z klocków lego

Zabawa klockami wpływa pozytywnie na rozwijanie sprawności umysłowej. Najmłodsze dzieci uczą się kolorów i kształtów, nieco starsze – liczenia i przeliczania, a jeszcze starsze – zasad prawidłowego łączenia elementów (takiego, który pozwoli na uzyskanie konkretnych, zaplanowanych rezultatów).

dzieci przebrane w stylu PRL pozują do zdęcia w sali przedszkolnej

Dzień Babci i Dziadka stał się znakomitą okazją do przybliżenia dzieciom czasów PRL-u. Przeczytaliśmy książkę "Kaktus na parapecie" o chłopcu, który przeniósł się do lat 70tych, gdzie wszystko było inne i obce. Dzięki życzliwości Rodziców mogliśmy zapoznać się z przedmiotami z tamtych czasów- to były prawdziwe skarby!

Dziewczynka sprawdza jak łączą się kolory

Działanie i doświadczanie rozbudzają dziecięcą ciekawość świata. Tym razem dzięki mocy sprawczej rodziców Iwa, mogliśmy eksperymentować i poznawać różne zjawiska podczas naszej ostatniej wycieczki do manufaktury. Sami zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy!

Mikołajki

12.12.2022
Dzieci z Mikołajem i Panią Mikołajową pozują przy choince

Mikołajki

12.12.2022

6 grudnia do naszego przedszkola przybyli delegaci od samego Świętego Mikołaja. Dzieci chętnie prezentowały swoje pasje i talenty przed zacnymi gośćmi, a w zamian otrzymały dużo ciepła, uśmiechu i inne drobne upominki. Czujemy już magię nadchodzących świąt!