dzieci przebrane w stylu PRL pozują do zdęcia w sali przedszkolnej

Dzień Babci i Dziadka stał się znakomitą okazją do przybliżenia dzieciom czasów PRL-u. Przeczytaliśmy książkę "Kaktus na parapecie" o chłopcu, który przeniósł się do lat 70tych, gdzie wszystko było inne i obce. Dzięki życzliwości Rodziców mogliśmy zapoznać się z przedmiotami z tamtych czasów- to były prawdziwe skarby!

Dziewczynka sprawdza jak łączą się kolory

Działanie i doświadczanie rozbudzają dziecięcą ciekawość świata. Tym razem dzięki mocy sprawczej rodziców Iwa, mogliśmy eksperymentować i poznawać różne zjawiska podczas naszej ostatniej wycieczki do manufaktury. Sami zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy!

12.12.2022
Dzieci z Mikołajem i Panią Mikołajową pozują przy choince

12.12.2022

6 grudnia do naszego przedszkola przybyli delegaci od samego Świętego Mikołaja. Dzieci chętnie prezentowały swoje pasje i talenty przed zacnymi gośćmi, a w zamian otrzymały dużo ciepła, uśmiechu i inne drobne upominki. Czujemy już magię nadchodzących świąt!

Królewna Śnieżka w Teatrze Wielkim

Czy sztuka baletowa jest odpowiednia dla dzieci? Właśnie chodzi o zapoznanie ich z różnymi dziedzinami sztuki. Naszym zadaniem jest pokazać młodemu człowiekowi świat tak, żeby mógł go poznać, zrozumieć. Czy to stanie się jego świat — to już jego wybór. My wierzymy, że tak! Było bajecznie! Dziękujemy za taką możliwość!

04.12.2022
miska z wodą, świeca i klucz

04.12.2022

Andrzejki to doskonała okazja do dobrej zabawy z odrobiną magii. Zajączki tego dnia wykonały wszystkie zadania przesłane przez Czarownicę z Łysej Góry, a na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć lania wosku. Choć już wiemy, że to tylko zabawa, to jesteśmy ciekawi czy jakieś wróżby się spełnią?

Tydzień Misia

04.12.2022
dzieci siedzą na dywanie i trzymają swoje misie

Tydzień Misia

04.12.2022

Wszystko zaczęło się od prezydenta USA – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano w prasie. Zainspirowało to producenta zabawek, który stworzył pierwszego Teddy Beara.

Bal Jesieni

22.11.2022
dziewczynki w strojach jesiennych

Bal Jesieni

22.11.2022

Za oknem jesień powoli ustępuje miejsca zimie. Postanowiliśmy godnie ją pożegnać zanim spadną pierwsze śniegi. Dzieci zatańczyły piękny taniec spadających liści. Bawiliśmy się wesoło przy muzyce, zrobiliśmy pokaz mody jesiennej i pomalowaliśmy farbami wieeelkie liście w barwach jesieni.

dzieci pozują z policjantką

16 listopada odwiedziła nas przesympatyczna pani policjantka. Nauczyliśmy się jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń. Teraz już wiemy jak się zachować, gdy zgubimy się w sklepie, zaatakuje nas pies lub co zrobić kiedy zaczepi nas nieznajomy. Dziękujemy za cenną lekcję i upominki.

Preorientacja zawodowa z Tatą Kacpra

Celem preorientacji zawodowej jest wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami najbliższymi ich otoczeniu, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń. Tym razem zawód pielęgniarza anastezjologicznego zaprezentował Tata Kacpra. Dziękujemy za pouczające spotkanie!

Dzień Dyni

14.11.2022
Dzień Dyni

14.11.2022

dzieci prezentują wykonane kartki

Ręcznie robione kartki, przygotowane przez dzieci z naszej grupy, zostały przekazane we właściwe ręce i wyjechały do małych przyjaciół w Ukrainie. Na kartkach moc wsparcia, wielkie serca i kolory ukraińskiej flagi – niebieski i żółty.

dzieci siedzą na widowni w sali teatralnej

20 października wybraliśmy się na spektakl „Pinokio” w wykonaniu Teatru „Artenes” z Wrocławia. Dzieci oglądając przedstawienie dowiedziały się, że w życiu ważny jest właściwy wybór wartości oraz prawdomówność. Spektakl okazał się doskonałą zabawą i lekcją wychowania.

dzieci wrzucają listy do skrzynki pocztowej

Z okazji Dnia Poczty Polskiej poznaliśmy drogę listu i zawód listonosza. Poszliśmy na spacer do skrzynki pocztowej w celu wysłania listów do przyjaciół. Zaglądajcie teraz do swoich skrzynek Zające!

Nasz dzień

19.10.2022
dziewczynka rozwiązuje zadanie na ekranie multimedialnym

Nasz dzień

19.10.2022

Każdy dzień u Zajączków to nowe wyzwania i aktywności. Odkrywamy swoje pasje i talenty, doświadczamy i poszukujemy. Uchylamy rąbka naszej codzienności :)

kadra przedszkola w koronach

14 października świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej. Brawa dla grupy Żuczków za przygotowanie oprawy artystycznej. Dziękujemy za wszystkie życzenia oraz słodki upominek przekazany przez Radę Rodziców. Życzymy aby każdy dzień w przedszkolu był dla dzieci wspaniałą przygodą i wnosił uśmiech do ich życia.

chłopiec głaszcze surykatkę

Surykatka to milutki ssak znany dzieciom przede wszystkim jako Timon z bajki "Król Lew". Mieliśmy okazję poznać bliżej tego małego drapieżnika, dowiedzieć się w jakim środowisku występuje naturalnie, czym się żywi i jakie ma zwyczaje. Każde dziecko pogłaskało Zochę i Kaśkę, bo tak miały na imię 5 miesięczne surykatki.

Zajęcia biblioteczne

Dzisiaj Zajączki odwiedziły zaprzyjaźnioną Bibliotekę Ferment. Zamiast klasycznej książki poznaliśmy teatrzyk Kamishibai. To teatrzyk obrazkowy ukryty w "drewnianej skrzynce", po otwarciu której dzieci przeniosły się do świata wyobraźni za sprawą magicznego zaklęcia. Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce!

Praca z długopisami 3d

Korzyść pracy z pisakiem 3D polega na włączaniu dzieci w działania praktyczne. Angażuje je emocjonalnie, kształtując takie cechy jak wytrwałość, cierpliwość i dokładność w wykonywaniu podjętego zadania. Praca ta uwalnia kreatywność, ćwiczy myślenie trójwymiarowe, rozwija wyobraźnię oraz koordynację oko- ręka.