Rysowanie przy tablicy

Rozwój grafomotoryki dziecka trwa kilka lat. Ważne jest aby stworzyć dziecku możliwości bogatego wyboru operacji ruchowych, na przeróżnym materiale i strukturze, tak w pozycji pionowej np. na tablicy, jak i pozycji poziomej, np. na kartce papieru.

Kwiatki, bratki i stokrotki...

Edukacja przyrodnicza jest częścią wychowania przedszkolnego. Jej celem jest zbliżenie dziecka do przyrody, ukształtowanie właściwego, opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, doprowadzenie do zrozumienia stanowiska i roli człowieka w przyrodzie. Nasze przedszkolaki spisały się wyśmienicie jako mali ogrodnicy!

Kino i popcorn

23.04.2021
Kino i popcorn

23.04.2021

W nagrodę za zdalną naukę i przesyłanie prac, maszyna losująca wybrała jedną ze zgłoszonych przez Was bajek :) W naszym przedszkolnym kinie królowały dziś Minionki, czyli bajka z plakatu Leona :) Reszta dnia też minęła na żółto i niebiesko... To był Minionkowy zawrót głowy :)

Wielkanoc

Wielkanoc

27.03.2021

Przygotowania do Świąt czas zacząć! Rzeżucha posiana, kurczaczki zrobione, pisanki wyklejone. Nawet zajączek wielkanocny nie zapomniał nas odwiedzić z małym upominkiem :)

Powitanie wiosny

Wiosna, wiosna... Wiosna, ach to Ty! Pożegnaliśmy białą porę roku i zaczarowaliśmy świat kolorem. Były zabawy, tańce i oczywiście topienie Marzanny :) Słońce świeci- to znaczy, że spisaliśmy się świetnie!

Sensoplastyka

Sensoplastyka

27.03.2021

Sensoplastyka wpływa na stymulację wszystkich zmysłów. Plastyka sensoryczna to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta barw. Dzięki wprowadzaniu takich działań w pracy z dziećmi wpływamy na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia.

Warsztaty teatralne

10 marca do naszego przedszkola zawitała edukatorka teatru Arlekin - Pani Justyna (prywatnie mama Iwa). Za jej sprawą poznaliśmy różne rodzaje lalek (pacynki, marionetki, mapety, jawajki, sycylijki), oraz poćwiczyliśmy wyrażanie emocji. Było wspaniale :)

Lot w kosmos

16.03.2021
Lot w kosmos

16.03.2021

Tydzień kosmiczny jest jednym z naszych ulubionych. Tym razem 'odlecieliśmy' własną rakietą przy dźwiękach ulubionej piosenki Drobnutek. Stworzyliśmy też układ słoneczny i już każde dziecko wie, że na trzeciej planecie od słońca znajdujemy się :)

Warsztaty przyrodnicze "kto śpi zimą?"

Niedawno wzięliśmy udział w warsztatach przyrodniczych, podczas których dowiedzieliśmy się między innymi, które zwierzęta zapadają w zimowy sen. Oprócz tego mogliśmy zobaczyć, dotknąć i powąchać pokarmy, którymi żywią się niektóre zwierzęta. Nasze serca skradł jednak mały kolczasty jegomość - jeż afrykański.

Podróże małe i duże

Przy okazji omawiania środków transportu, stworzyliśmy własny pojazd. Jest oryginalny, ekonomiczny i dowiezie nas wszędzie gdzie zaprowadzi wyobraźnia. Gdyby na trasie były małe problemy, pomoże nawigacja autorstwa Mikołaja :)