Wesołych Świąt!

Pragniemy złożyć Rodzinom naszych Zajączków najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Zabawa to poważna sprawa

U dzieci nauka i rozwój są nierozerwalnie związane z zabawą . Dzieci bawiąc się, jednocześnie się uczą. Wykorzystanie zabawy w procesie nauczania jest więc niezbędne, by dzieci odniosły sukces w edukacji.

Świętujemy Niepodległość

Uroczystość ta zapadnie wszystkim głęboko w pamięć. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków. Tego dnia wszystkie dzieci razem z pracownikami P.M.112, dokładnie o godz. 11:11 odśpiewały "Mazurek Dąbrowskiego".

Moje Bambino

Moje Bambino

07.11.2021

Mały przeciek z ostatniej sesji do katalogów Moje Bambino :) Zobaczcie sami jacy z nas modele i jak świetnie się tam bawimy!Ta przygoda otwiera nas na świat i pozwala nabrać pewności siebie! A Ciocie taaaakie dumne!!!

Dzień Dyni

Dzień Dyni

07.11.2021

Na zagonie złota głowa smaczne ziarnka w sobie chowa. Okrągłe, pękate rumiane jak słońce, w środku chowa skarby, jak grosze w skarbonce.

Tydzień francuski

Bonjour! Co to był za tydzień! Poznaliśmy podstawowe zwroty, konstruowaliśmy "żelazną damę", słuchaliśmy francuskiej muzyki, projektowaliśmy modę... Ciocie w kuchni przygotowały pyszne menu, a dzięki uprzejmości Pani Justyny- specjalistki od j francuskiego, podsumowaliśmy tydzień iście po galijsku! Merci!

Dzień Poczty Polskiej

18 października- w tym dniu swoje święto mają wszyscy pracownicy Poczty Polskiej, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki. Dzieci wcieliły się w rolę listonosza, a także same przygotowały listy dla najbliższych. Pssst!.. Kochani Rodzice, nie zapomnijcie zajrzeć do skrzynki ;)

Zajączkowy sok jabłkowy

Ciocia Sylwia (znana też jako Pani Dyrektor) zrobiła nam niespodziankę i przywiozła mnóstwo zdrowych, ekologicznych jabłek. Przedszkole zamieniło się w wytwórnię soku. Było przepysznie!

Dzień Uśmiechu :)

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”. Zajączki uśmiechają się tak często, że w tym dniu paradoksalnie postanowiłyśmy utrudnić im zadanie. Komu udało się uśmiechać podczas jedzenia cytryny?

Teatr Arlekin

24.10.2021
Teatr Arlekin

24.10.2021

Teatr bawi i uczy, poczynając od rozwoju dziecięcej wyobraźni, poprzez uczucia i emocje towarzyszące dziecku podczas oglądania spektaklu, aż do nauki takich wartości jak dobro, zło, miłość, przyjaźń, sprawiedliwość czy nadzieja. Im wcześniej dziecko rozpoczyna teatralną przygodę, tym lepiej.

Jesienne przeliczanie

Zajęcia matematyczne z wykorzystaniem darów jesieni?.. Oczywiście! Przeliczamy do dziewięciu i utrwalamy znak graficzny liczb przy użyciu kasztanów. Zajączki spisały się znakomicie- jesteśmy dumne!

Jesień w ogrodzie

Jesień inspiruje nas do zabaw na powietrzu. Nasz ogród jesienią wygląda zjawiskowo. Pamiętaliśmy też aby zadbać o naszą grządkę. Jesteśmy wierni powiedzeniu "nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania ". Na szczęście Rodzice naszych Zajączków wiedzą jak ubierać je odpowiednio do pogody. Jest pięknie!

Skuteczne zdziwienie

Projekt „Skuteczne zdziwienie – wyzwalająca myślenie nauka czytania i pisania” to unikatowa propozycja nauki czytania, łącząca elementy aktywizacji poznawczej, emocjonalnej i motorycznej. Został oparty na rozległym doświadczeniu praktycznym i badawczym w pracy z dziećmi oraz na testach poprzedzających wdrożenie.

Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to znakomita okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto w poniedziałek - 20 września. W tym dniu było bardzo wesoło. W każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły.

Dzień Ziemniaka

Kartofel, pyra, grula, bulwa – czyli ziemniak, a raczej psianka ziemniak, bo tak brzmi pełna nazwa zwyczajowa tego popularnego warzywa. Nazwy te do dziś funkcjonują w regionalnych gwarach. Razem z Rodzicami świętowaliśmy Dzień Ziemniaka w naszym przedszkolnym ogrodzie. Nawet zatańczył z nami gość honorowy :)