Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Warsztaty ekologiczne "Dlaczego warto być przyjacielem drzew?"

W dniu 3 marca uczestniczyliśmy w warsztatach ekologicznych "Dlaczego warto być przyjacielem drzew?" Warsztaty poprowadziła Pani Alicja z Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła".

Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się, z czego zbudowane jest drzewo, co jest niezbędne, by drzewo mogło swobodnie rosnąć oraz jakie korzyści czerpią z drzew ludzie, zwierzęta i rośliny.

Czy wiedzieliście, że drzewo ma koronę, jak prawdziwy król lub królowa?

A czy domyślaliście się, że dziuple w drzewach to sprawka dzięciołów, a pnie drzew służą dzikom do wycierania się po kąpieli w błocie?

My Sówki już to teraz wiemy i chętnie Wam o tym opowiemy.

Podczas warsztatów wspólnie stworzyliśmy również wielki rysunek drzewa, zaśpiewaliśmy piosenkę o drzewach oraz zbudowaliśmy drzewo z naszych ciał.

Warto jest być przyjacielem drzew, bo drzewa są naszymi przyjaciółmi!